tak radi sa sťažujeme

Autor: Tereza Šandorová | 9.7.2015 o 22:11 | (upravené 10.7.2015 o 13:27) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  1157x

Sťažnosti  sú teraz v móde. Čoraz viac a čoraz radšej sa sťažujeme. Na čokoľvek, vlastne na všetko. Sťažujeme sa hlava nehlava.   

 Na nedostatok lehátok pri bazéne, na príliš malý veľký bazén, na príliš hlboký malý bazén, na príliš jemný piesok ( ak nezodpovedá popisu v katalógu ) , na príliš hrubý štrk ( ak nezodpovedá popisu predajcu ), na slabý výber jedál, na rady v jedálni, na rady pri recepcii,  na časy odletov, na časy príletov, na malý balkón, na  malý alebo žiadny mrazák, na tvrdý koberec,  na zlý výhľad, teda na nevýhľad,  na čokoľvek. Na všetko.  Všetky tieto malé chyby vnímame  ako obrovský podvod, ktorý treba riešiť. Rázne, hlasno a najmä nech to niekto poriadne pocíti.   Úžasné je  koľko času a energie sme ochotní venovať dokazovaniu nepodstatných malých krívd,  ako za takéto malé krivdy dokážeme bojovať tak odhodlane a  neraz agresívne, až to naháňa strach.  Média zverejňujú postupy ako na to,  podivné inštitúcie dávajú návody kde všade sa máme sťažovať.  Dokonca sú firmy, ktoré nám s radosťou, samozrejme nie nezištne pomôžu. Jednoducho je to in. Vznikla akási  falošná spotrebiteľská téma. Navádza nás podozrievať, nedôverovať, striehnuť  na  prvú chybu,... á bum.  Bez pochybností, bez zaváhania ideme do toho.  Sťažovať sa, škodiť, trestať. Každá d ohoda je  prehrou, nestojíme o nápravu. A hotovo. Škoda, lebo hoci nie všetko, veľa vecí sa napraviť dá, dokonca ľahko. No musíme chcieť, museli by sme chcieť riešiť, pochopiť, poučia sa iní, možno aj my sami. No my chceme trestať, mstiť sa. Neviem, kde sa to v nás nabralo. Je to ozaj len tou divnou štvavou kampaňou, ktorá sa tvári, že niekomu pomáha?  Nechali sme sa zlákať, zabudli sme na ľudskosť. V našich batožinách chýba trpezlivosť, pochopenie, pohoda, pokoj a dobrá nálada. Stále hľadáme to, čo sme si sami nepriniesli. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V SNS vyčkávajú na Danka a mlčia, viaže ich zákaz zhora

Andrej Danko nezvládol situáciu, SNS na vstup do koalície nemala. Myslí si to jej bývalý člen Rudolf Pučík, ktorý Danka do politiky dostal.

DOMOV

Horúčavy končia, príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?